Follow us
صفحه اصلی > دانش > محتوای
درباره Xi'an Tianhe technology co.، Ltd. یک وسیله نقلیه زیر آب خودمختار (AUV) است
Jul 31, 2017

یک وسیله نقلیه زیرزمینی مستقل (AUV) یک روبات است که در زیر آب سفر می کند بدون نیاز به ورودی از یک اپراتور. AUV بخشی از یک گروه بزرگ از سیستم های زیر دریایی شناخته شده به عنوان وسیله نقلیه بدون سرنشین زیر آب است که طبقه بندی شامل وسایل نقلیه زیر آب (Non-autonomousremotely operated underwater) کنترل شده و از سطح توسط یک اپراتور / خلبان از طریق کنترل ناو یا استفاده از کنترل از راه دور کنترل می شود. در برنامه های نظامی، AUV اغلب به عنوان وسیله نقلیه زیردریایی بدون سرنشین (UUV) نامیده می شود. تفنگداران دریایی یک زیر کلاس AUV هستند.

QQ图片20170731091007.png

اولین AUV در آزمایشگاه فیزیک کاربردی دانشگاه واشنگتن در اوایل سال 1957 توسط استن مورفی، باب فرانکوئیس و بعد از آن تری اوردارت توسعه داده شد. "تحقیقات وسیع خودروی تحقیقاتی زیر آب" یا SPURV برای مطالعه انتشار، انتقال آکوستیک و بیداری زیردریایی.

دیگر AUV های اولیه در موسسه فناوری ماساچوست در سال 1970 به وجود آمدند. یکی از این ها در گالری هارت دریایی در MIT نمایش داده می شود. در همان زمان، AUV ها نیز در اتحاد جماهیر شوروی توسعه یافت (اگرچه این تا کنون شناخته نشده بود خیلی بعد)


تا زمانیکه نسبتا اخیرا AUV ها برای تعداد محدودی از وظایف تعیین شده توسط تکنولوژی موجود استفاده شده اند. با توسعه قابلیت های پیشرفته تر پردازش و منابع قدرت بالا، AUV ها در حال حاضر برای وظایف بیشتر و بیشتر با نقش ها و مأموریت ها به طور مداوم در حال تحول هستند .

QQ图片20170731091148.png

صنعت نفت و گاز از AUV ها برای تهیه نقشه های دقیق دریاچه قبل از شروع ساخت زیرساخت های زیرزمینی استفاده می کند؛ خطوط لوله و تکمیل زیر دریایی می توانند با حداقل هزینه های مصالحه در محیط زیست نصب شوند. AUV اجازه می دهد تا شرکت های تحقیقاتی، نظرسنجی هایی از مناطقی که نظرسنجی های متداول بامیتری در آن موثرتر یا ارزان تر انجام می شود. همچنین اکنون می توان از نظرسنجی لوله های پس از نصب، که شامل بازرسی خط لوله است، استفاده می شود. استفاده از AUV ها برای بازرسی و بازرسی لوله های ساختمانی ساخته شده از زیر آب .


یک جفت: نه

بعدی: نه

دانش صنعت مربوطه